Náhledový obrázek článku

Jak funguje Pillow pojištění? Jako když se zaboříte do polštáře!

Veronika CvejnováAutor článku

Pillow pojišťovna je nezávislou pojišťovnou s českým kapitálem, která na český trh přišla se zcela revoluční strategií. Ta je postavena na srozumitelných podmínkách a příjemném, férovém pojištění – jako když se zaboříte do polštáře! Jak Pillow funguje a komu se vyplatí? V naší recenzi se dozvíte více.

Co je to Pillow pojištění?

Pillow je revoluční pojištění od Pillow pojišťovny, které nabízí příjemné a přehledné podmínky. V nabídce jsou dva typy pojištění, které se ještě dále rozlišují na tzv. polštáře.

Nabízené pojištění:

 • Pojištění vozidla (povinné ručení a havarijní pojištění)
 • Pojištění úrazu a nemoci

Pojištění vozidla

Sjednat si můžete jak povinné ručení, tak i havarijní pojištění. V Pillow platíte pojištění vozidla podle ujetých kilometrů. Pokud projedete méně, než jste odhadovali, pojišťovna vám peníze vrátí. A pokud projedete naopak více, doplatíte pouze kilometry navíc.

Místo nepraktických balíčků si můžete vybrat z 11 polštářů, které pokrývají všechna rizika na cestě. Klient si může zvolit pouze polštáře, které potřebuje. Spoluúčast je stále ve stejné výši a nemění se s výší škody.

Pojištění úrazu a nemoci

Pillow nabízí kompletní pojištění úrazu i nemoci, které lze uzavřít z pohodlí domova. Cenu za pojištění se žadatel dozví ihned, stačí vyplnit několik údajů a výši pojistné částky. Posouzení probíhá též ihned, stejně tak sjednání.

Ani u tohoto pojištění nejsou žádné balíčky, výši pojištění si určuje žadatel podle toho, které situace chce mít pojištěné a na jak vysokou částku.

Jaká pojištění si lze sjednat?

 • Pojištění pracovní neschopnosti nebo invalidity
 • Pojištění smrti z důvodu nemoci nebo úrazu
 • Pojištění úrazu s následky i bez
 • Pojištění závažných onemocnění

Jak Pillow funguje?

Hlavní myšlenkou Pillow je měnit svět k lepšímu. Zaplacené pojistné považuje stále za peníze klientů, ze kterých pojišťovna uhradí škody, a pokud něco zbude, rozdělí se s klientem o zisk 50:50.

Pillow pojištění si může každý nastavit dle svých potřeb. Nenajdete zde žádné balíčky s nesmyslnými službami, které nevyužijete. Platíte pouze za to, co požadujete a využíváte.

Pojištění se skládá z "polštářů", které jsou určené pro konkrétní situace. U každého polštáře tedy víte, proč ho máte.

Pillow-pojisteni

Základní principy Pillow pojištění

Pillow pojištění je založené na důvěře, férovosti a srozumitelnosti. Pojišťovna staví na těchto základních kamenech:

Krátké a přehledné pojistné podmínky

Pojistné podmínky jsou krátké a přehledné, bez nesmyslných háčků a čárek. Oproti tradičním pojistným podmínkám, které obvykle mají 50 stran a obsahují různé kličky, se pojistné podmínky Pillow vešly na 7 stran.

Vrácení peněz za neprojeté kilometry

Zde se Pillow drží hesla: "Kdo jezdí méně, méně platí." Cena pojištění je tedy ovlivněna nejen vozidlem a řidičem, ale také počtem najetých kilometrů. Platí totiž, že vozidlo, které není na silnici, nebourá. Nejlepší ceny pojišťovna nabízí pro vozidla s nájezdem do 12 000 km ročně.

Inovativní přístup ke spoluúčasti

U většiny pojišťoven se nejčastěji setkáte se spoluúčastí 5 a více procent, minimálně 5 000 Kč. S výší škody se tak úměrně zvyšuje i spoluúčast. U Pillow je však spoluúčast vždy 5 000 Kč a u situací, které řidič nezavinil, je spoluúčast nulová.

Jedná se zejména o tyto polštáře:

 • Krádež vozidla
 • Přírodní událost
 • Střet se zvířetem

O Pillow pojišťovně

Pillow pojišťovna je od roku 2019 novou značkou bývalé PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovny. Nejen změnou názvu, ale také změnou strategie tak dává jasně najevo svůj záměr.

Nabízí jednoduché, upřímné a férové povinné ručení, havarijní pojištění i pojištění úrazu a nemoci. Její pojistné podmínky nedosahují 50 stran, jako je to u ostatních pojišťoven, ale sotva 10. Chce být na straně pojistníků a zastává heslo: "Kdo méně jezdí, méně platí."

Jak šel čas s Pillow pojišťovnou

Jedná se o nezávislou českou pojišťovnu, jejíž historie sahá až do roku 2015, kdy začala nabízet pojištění vozidel. Ke změně názvu na Pillow došlo v roce 2019. Právě výraz Pillow (v překladu polštář) má v lidech evokovat pohodlí a pocit jistoty.

Pojišťovna chce být jednoduše klientům polštářem v pojištění. Produkty Pillow pojišťovny mají za úkol být srozumitelné, příjemné a v klientech by měly vyvolat pocit, jako když se položí do hebkého polštáře.

Pillow a současnost

Pillow pojišťovna se v roce 2020 stala nejrychleji rostoucí společností v pojištění vozidel. Počet pojištěných vozidel se během roku ztrojnásobil a dle výsledků za 1. čtvrtletí roku 2021 roste zájem majitelů vozů.

Majitel pojišťovny

Za Pillow pojišťovnou stojí silný akcionář – investiční skupina RSJ, která byla založena v roce 1994. Navíc je pod přísným dozorem České národní banky a nezávislého auditora. Díky tomu si mohou být klienti jistí, že se jedná o stabilního partnera pro pojištění.

Kolik to stojí?

Cena pojištění se odvíjí od vozidla, řidiče (bezeškodném způsobu řízení) a počtu ročně ujetých kilometrů. Díky tomu nabízí Pillow jedny z nejlepších cen.

Informaci o ceně jednoduše získáte po zadání údajů v tabulce na stránkách mypillow.cz. Na začátku odhadnete roční nájezd, a pokud skutečně tolik najedete (+/- 500 km), cena sedí.

Pokud ujedete méně, peníze za neprojeté kilometry vám jsou vráceny. Je-li tomu naopak (ujedete-li více), doplatíte pouze kilometry, které jste najeli nad počáteční odhad. Je to stejné jako u plateb záloh za vodu a elektřinu.

Pillow-cena

Jak sjednat pojištění

Pojištění si lze založit snadno ze svého domova. Díky propracované mobilní aplikaci má klient veškeré informace související s pojištěním u sebe. Například prohlídku auta je možné udělat na pár kliknutí.

Mobilní aplikace

Pillow disponuje přehlednou mobilní aplikací pro Apple i Android, která je ke stažení na App Store či Google Play. Najdete v ní seznam všech polštářů, které máte u pojišťovny sjednané.

V "peněžence" získáte přehled o zaplaceném pojištění, a o všem, co se týká vaší pojistky, jste informováni prostřednictvím zpráv.

Počet najetých kilometrů není sledován za pomocí sledovacího zařízení, stačí pouze prostřednictvím aplikace každý rok zaslat fotku tachometru. To zabere maximálně minutu.

pillow-aplikace

Výhody a nevýhody

Výhody

 • Srozumitelné a krátké pojistné podmínky
 • Propracovaná mobilní aplikace a web
 • Možnost zvolit si pojištění dle potřebMožnost sjednání polštáře pro konkrétní situaci.
 • Vrácení peněz za neprojeté kilometry
 • Všechny platby na jednom místě

Nevýhody

 • Nelze sjednat pro vozy s cenou nad 2 milióny Kč
 • U hodně používaných vozů vyšší cena
 • Nelze pojistit flotilu firemních vozidelnapříklad podnikatelské vozy
 • Není možné sjednat, nemá-li klient e-mail

Získaná ocenění

Za dobu svého působení získala Pillow pojišťovna ocenění za férové vlastnosti svého pojištění. Podívejte se, o jakou soutěž se jedná:

Zlatá koruna 2020

Pillow pojišťovna získala v soutěži Zlatá koruna 2020 v kategorii Cena za společenskou odpovědnost 1. místo se svým pojištěním vozidel s cenou dle najetých kilometrů. Toto pojištění zahrnuje povinné ručení, havarijní pojištění a doplňková pojištění dle výběru klienta, bez povinných balíčků.

Pojišťovací inovátor 2020

Pojišťovna Pillow získala 1. místo jako Pojišťovací inovátor roku 2020 ve 12. ročníku soutěže Nejlepší pojišťovna, vyhlašovaném Hospodářskými novinami. Vítězem se stala na základě hlasování veřejnosti. K vítězství Pillow přispělo zejména nové pojištění vozidel, které přineslo mnoho inovací.

Komu Pillow doporučujeme?

Pojištění Pillow je revoluční pojištění vhodné pro všechny, kdo se chtějí pojistit férově a nechtějí platit za nepotřebné služby. Hlavní výhodou jsou srozumitelné a krátké pojistné podmínky bez zbytečných háčků, pevně stanovená spoluúčast a navrácení peněz za pojistné v případě nižšího nájezdu.

Pojištění není vhodné pro firemní flotily a nelze jej sjednat u vozů s hodnotou nad 2 milióny Kč. Vzhledem k tomu, že se pojistné platí dle počtu najetých kilometrů, je logicky méně výhodnější u častěji používaných vozů.

Pillow pojišťovna přišla s inovativní strategií a snaží se klientům poskytnout jednoduché, upřímné a férové pojištění. Její politika má zatím úspěch, což dokazuje narůstající počet pojistných smluv.

Přejít na MyPillow

Komentáře (4)

Zrušil jsem pojištění z důvodu prodeje vozu. Dostal jsem odpověď že přeplatek mám v pilow peněžence.Zprostředkovatel pojištění,do výpovědi smlouvy uvedl č.mého konta. Dostanu zde přeplatek?

Dobrý den,

nárok na přeplatek samozřejmě máte.

Pillow přeplatky připisuje do tzv. peněženky – z ní si následně peníze převedete na svůj bankovní účet.

Zrušil jsem pojištění z důvodu prodeje vozu. Vše proběhlo v pořádku, akorát nerozumím termínu pilow peněženka. Dostal jsem odpověď že přeplatek mám v pilow peněžence.

potřebuji pojistit přívěsný vozik Hobby RZ 16PR18

pouze zákonné ručení od 1.1.2023. Nabídněte prosím.Andrýsek

Dnes jsem oslovil pojišťovnu Pillow.Sjednání On line, jednoduché, rychlé a efektivní. Přístup vstřícný .Není co vytknout.

Napsat komentář

KomentářKomentáře ručně schvalujeme. Proto buďte trpěliví, než se váš komentář zobrazí. Díky.
Jméno
Email
Přejít na MyPillow