Žirokonto od Oberbank

(Veškeré informace o účtu)

Tým DuoFinance.cz

Oberbank je rakouská banka, která působí také v České republice. Není zde však známá natolik, jako jiné tradiční nebo moderní banky. Pojďme se podívat na zoubek jejímu běžnému účtu Žirokonto!

Ve zkratce o účtu

 • Založení účtu je zdarma, vedení za 29 Kč
 • Transparentní podmínky účtu
 • Účet se zbytečnými poplatky
 • Internetové bankovnictví a mobilní appka v ceněDnes již samozřejmostí!
 • Možnost investování a nabídka financování

Historie Oberbank

Oberbank byla založena v roce 1869 v Horním Rakousku. Od roku 2004 působí také v České republice. Zaměřuje se na privátní a firemní klientelu, přičemž poskytuje osobní, spořicí a investiční produkty.

Banka se počtem svých klientů příliš nechlubí, poslední uváděný údaj je z roku 2018 a činí 18 000 klientů.

Pokud vás zajímá víc, mrkněte na naši podrobnou recenzi Oberbank.

Získaná ocenění

Oberbank se nemůže pochlubit ani množstvím získaných ocenění. A tak uvádíme pouze jedno, které získala v Rakousku v odborné studii vydané společnostmi Faktenkontor a IMWF – Oblíbený zaměstnavatel roku 2019.

 • Oblíbený zaměstnavatel 2019 v Rakousku

Poplatky Oberbank

Tato banka poplatky zrovna moc nešetří. Nechybí jí poplatek za vedení, za poskytnutí debetní karty, za výběry v tuzemských bankomatech ani za výběry v zahraničí. Zatím tedy žádná sláva. Alespoň, že založení účtu je zdarma.

Ze sazebníku jsme vybrali poplatky za nejčastější služby. Cena za odchozí platby je stejná jako cena za provedení trvalého příkazu.

Na kompletní sazebník se můžete podívat na stránkách banky.

Založení účtu 0 Kč :)
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč :)
Vedení účtu 29 Kč :(
Odchozí platby v rámci Česka 4 Kč :(
Příchozí platby v rámci Česka 6 Kč :(
Výběry z bankomatů Oberbank v ČR 6 Kč :(
Výběry z bankomatů ostatních bank v ČR 40 Kč :(
Poskytnutí debetní karty MasterCard 50 Kč :(
Výběry z bankomatů v zahraničí 100 Kč :(

Výhody a nevýhody účtu

Výhody účtu Oberbank

 • Možnost sjednání devizového účtu
 • Nabídka financování a investic

Nevýhody účtu Oberbank

 • Velké množství zbytečných poplatků
 • Málo poboček a bankomatů
 • Určené zejména pro privátní klientelu
 • Možnost sjednat účet pouze na pobočce

Platební karty Oberbank

V Oberbank není co řešit. K účtu dostanete standardní platební kartu MasterCard. Přesněji řečeno nedostanete, musíte za ni totiž platit.

Poskytnutí debetní karty je zpoplatněné částkou 50 Kč měsíčně, za další debetku klient připlácí dalších 50 Kč. O moc lepší to není ani s poplatky za výběry. Ty jsou zpoplatněné podle toho, z jakého bankomatu vybíráte.

Za výběr z bankomatu Oberbank v tuzemsku zaplatíte 6 Kč, ale banka ke vší smůle moc bankomatů nemá. Takže počítejte spíš s poplatkem 12 Kč u bankomatů ČSOB nebo 40 Kč z bankomatů u ostatních bank. Kreditní kartu byste u Oberbank hledali jen těžko.

Další běžné účty Oberbank

Oberbank má v nabídce další dva typy běžných účtů: Žirokonto Plus a Start Konto.

Start Konto je základní běžný účet s vedením zdarma. Stejně jako u Žirokonta, kterému se věnujeme v této recenzi, jsou běžné transakce zpoplatněné. Zaplatíte jak za vydání první i další debetní karty, tak i za výběry z bankomatů v tuzemsku i v zahraničí.

Žirokonto Plus je běžný účet pro náročnější klientelu. Zaplatíte zde za vedení účtu 109 Kč měsíčně, ale v ceně účtu je vydání první debetní karty MasterCard, výběry v bankomatech Oberbank a ČSOB v tuzemsku i výběry z bankomatů ČSOB v zahraničí.

Půjčka a kontokorent od Oberbank

Oberbank nabízí svým klientům také financování. V nabídce má kontokorent až do výše 100 000 Kč a spotřebitelské úvěry o maximální výši 500 000 Kč.

Kontokorentní úvěr

U kontokorentu od Oberbank platíte úrok za skutečně vyčerpané části úvěru a pouze po dobu jeho čerpání. Pro získání kontokorentu je třeba vést privátní účet u Oberbank minimálně po dobu 3 měsíců a poukazování příjmů na tento účet.

 • Maximální výše úvěru: 100 000 Kč
 • Doba splatnosti: 1 rok
 • Frekvence splácení: průběžně

Spotřebitelské úvěry

Vybírat je možné ze tří typů spotřebitelských úvěrů: spotřebitelský úvěr, spotřebitelský úvěr na bydlení a spotřebitelský úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti.

 • Minimální výše úvěru: 50 000 Kč
 • Maximální výše úvěru: 500 000 Kč
 • Doba splatnosti: 1 rok – 8 let
 • Frekvence splácení: Měsíční splátky
 • Počet splátek úvěru: 12–96 měsíčních splátek

Internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví s názvem Klientský portál umožňuje snadnou správu financí a dostupnost 24 hodin denně. Je přizpůsobené jak pro PC, tak i pro mobil nebo tablet.

 • Automatické rozpoznání transakcí
 • Snadná obsluha a provádění transakcí
 • Adresář kontaktů

Mobilní aplikace

Oberbank App je mobilní appka, která nabízí 24 hodin denně přístup k financím. Přihlášení probíhá zadáním čísla bankovnictví a hesla. Při každém převodu je potřeba bezpečnostní gesto (Face ID nebo Touch ID). Pro pohodlné a bezpečné potvrzování plateb slouží Security App.

Reklamní video – Instalace aplikace Security

Založení účtu v Oberbank

Pokud se přece jen rozhodnete pro založení účtu u Oberbank, musíte si domluvit schůzku s poradcem. V této době banka údajně umožňuje schůzku také online, ale pro sjednání účtu budete stejně muset navštívit pobočku.

Komu účet doporučuji

Běžný účet Žirokonto od Oberbank se jistojistě na první příčky TOP běžných účtů nevyšplhá. Dal by se totiž označit za účet s nejvyššími poplatky v ČR. Nabízí sice přehledné bankovní služby a moderní bankovnictví, ale jinak nemá čím zaujmout.

Oberbank se tak může předvést pouze nabídkou financování a investování. Účet u této banky je vhodný pro náročnější privátní klientelu, která si potrpí na poradenský servis a oželí výčet vcelku vysokých poplatků.

Srovnání běžných účtů 2023
Srovnání běžných účtů 2023