Náhledový obrázek článku

Buďte při výběru cestovního epojištění chytří

Tomáš KorábečnýAutor článku

Sezóna dovolených a výletů je tady. Mnoho z nás se zaslouženě vypraví k moři, na hory…. S příjemnými vyhlídkami na dovolenou přichazí i nezbytná součást zahraničního pobytu – sjednání cestovního pojištění. Kde nejvýhodněji cestovní pojištění na internetu sjednat? Právě tuto otázku si za moment zodpovíme. Tak se do toho vrhněme, dovolená už je přeci za dveřmi!

Není pojištění jako pojištění

Hned na začátek je nutno zmínit, že při výběru cestovního pojištění by cena rozhodně neměla být jediným kritériem. Klíčová je volba jeho jednotlivých složek.

Co tím mám na mysli? Pro pojišťovnu je rozdíl mezi administrativní služební cestou a aktivním sportovním pobytem. Pokud tedy jedete do zahraničí s cílem aktivně sportovat, rozhodně doporučuji si za správný balíček pár korun připlatit.

Pojišťovny nejsou hloupé. Budete-li chtít mermomocí ušetřit každou kačku a zvolíte levnější "rekreační typ cesty", mohou následně odmítnout vyplacení pojistné události, která vás postihne při sportu. Stojí to za to?

Na co si dávat pozor

Kromě správného "typu cesty" je vhodné zjistit si i konkrétní pojistné částky a limity. Levnější pojištění bude mít zpravidla limity nižší. Naopak to však vždy platit nemusí.

Míváte-li například sem tam problémy s bolestí zubů, zajistíte si ladný průběh dovolené tím, že zvolíte cestovní pojištění s dostatečným limitem na ošetření u zubaře. V tomto případě doporučuji limit alespoň 6000 korun. Zubní ošetření jsou drahá a navíc "domácí" pojišťovna v tomto případě nic nepřispěje.

Zvažte pojištění odpovědnosti

Na dovolené se často přihodí kdejaká dobrodružství. Buďme rádi, že většinou jsou příjemná a rádi na ně vzpomínáme.

Může se však stát i to, že nešťastnou náhodou někomu způsobíme škodu na majetku nebo újmu na zdraví. Když se nám "podaří" někomu zničit svou neopatrností vodní skútr, může tuto škodu zaplatit právě pojištění odpovědnosti.

Máte-li v sobě živel, je na místě si pojištění odpovědnosti "zabalit do batůžku". Ovšem pozor. Škody na majetku způsobené pod vlivem alkoholu z pojištění placeny nejsou.

Kde epojištění cestovní sjednat

Dobrá zpráva. Již se blížíme ke šťastnému konci. S výběrem nejvýhodnější pojištění vám totiž pomůže srovnávací server ePojisteni.cz. Jím nabízené ceny jsou nejnižší na českém trhu. A pokud si nevíte rady, ochotně a zdarma vám poradí některý z jeho pojišťovacích poradců.

Přeji krásnou dovolenou a šťastný návrat domů!

Spočítat cestovní pojištění
Spočítat cestovní pojištění