Curve Card: sjednoťte své platební karty do jediné

, Martina Mádlová

Máte plnou peněženku karet a už vás to dost štve? Možná by pro vás správnou volbou mohla být Curve card. Sjednotí vám všechny karty do jediné a přidá i nějaký ten bonus navíc. Chcete vědět víc? Pak je dnešní recenze přesně pro vás.

Co je karta Curve?

Curve card je tak trochu jiná karta od stejnojmenné britské společnosti. Má být chytřejší než vaše běžná karta, kterou si nosíte v peněžence. Nejdůležitější funkcí je spárování s vašimi stávajícími platebními kartami do karty Curve. Odpadá nutnost nosit s sebou všude hromadu karet, zvlášť, pokud jich vlastníte více. Kdo má třeba jen jednu nebo dvě karty, nejspíš mu nic nového a výhodnějšího nepřinese.

I když kartu vydává britská společnost, podporuje karty českých bank, ovšem ne všechny. Nefunguje například s Equa bankou nebo kartami od Raiffeisenbank. Na druhou stranu není problém s kartami Revolut, Twisto, Fio banky, České spořitelny nebo Air bank.

Jak probíhá platba kartou Curve?

Je to naprosto klasická Mastercard karta, která má vlastní číslo. Při platbě v aplikaci se číslo nikterak nemění, fyzicky platíte Curve kartou. Celá transakce ovšem probíhá tak, že přijde požadavek na platbu prostřednictvím Curve karty s nějakým přiděleným číslem. Ta žádost o platbu převelí na skutečnou kartu, kterou máte uvedenou v aplikaci (např. Visa a nějaké číslo). Toto vše proběhne okamžitě, vy to ani nezaregistrujete a nemusíte se bát pomalejších a opožděných plateb.

Kde ji můžete získat?

Kartu můžete objednat pouze skrz mobilní aplikaci Curve pro AndroidiOS. Tu si stáhnete zdarma do svého chytrého telefonu. Spusťte aplikaci a nechte se vést. Objednávka není vůbec složitá a zvládne ji každý. Můžete mít kartu ve verzi Free, která je zdarma nebo ve verzi Black, ta stojí 50 liber a liší se jen v tom, že si můžete vybrat šest obchodů pro cashback namísto tří.

O kartu je poměrně velký zájem, takže počítejte s nějakou čekací dobou. Jakmile odešlete žádost, uvidíte v aplikaci, kolik žádostí stojí ve frontě před vámi. Můžete i předbíhat, když kartu doporučíte dalším lidem. I když tuto možnost nevyužijete, měla by vám asi za tři až čtyři týdny přijít. Aby vám vůbec přišla, musíte nahrát do aplikace alespoň jednu skutečnou kartu. Po jejím přidání obdržíte během několika dní e-mail, že vaše karta je na cestě k vám.

Co všechno Curve karta umí?

 • Změna historie: všechny transakce, které jsou mladší 14 dní a nižší než 1000 liber, můžete kdykoliv změnit kartu, ze které transakce proběhly. Tuto funkci můžete využít v případě, že do Curve dáte třeba firemní a osobní kartu a zaplatíte jinou kartou, než potřebujete. Funkci můžete použít jen jednou, takže rozhodně nelze posouvat peníze po různých kartách donekonečna.
 • Všechny transakce na jednom místě: když platíte více kartami, brzy ztratíte přehled o tom, kolik a za co utrácíte. Díky aplikaci máte přehled o platbách všemi kartami na jednom místě. Platby se vám dokonce i třídí podle toho, co jste zaplatili. Dokáže rozpoznat restaurace, supermarkety apod. Ke každé transakci si také můžete nahrát vyfocenou účtenku a připsat poznámku.
 • Výběr z bankomatů: do limitu 200 liber můžete vybírat z většiny bankomatů zdarma. Výběr musí být ve stejné měně, jako je vedena karta. Když vybíráte v Česku, musíte mít Curve českou kartu. Některé bankomaty se také automaticky přepnou do angličtiny a ptají se, zda chcete transakci provést v Kč nebo v librách.
 • Fungují s českými kartami: Curve karty fungují s českými kartami. V některých bankomatech bez jakéhokoliv poplatku, jinde po vás něco chtít budou, protože některé banky ji berou automaticky jako zahraniční, i když jí má český vlastník.
 • Velkoobchodní kurzovní lístek: pro konverzi zahraničních měn je používán velkoobchodní kurzovní lístek.
 • Podpora karty Visa a Mastercard: fyzicky je Curve Mastercard, ale lze do ní nahrát i Visu.
 • Lze přidat i do Masterpassu: kartu lze nahrát do aplikace Masterpass a zaplatit s ní. Možná je i předauorizace.
 • Karta vypadá hezky: tato funkce sice není tak důležitá, ale rozhodně příjemná. Na první pohled je karta hezká a neobvyklá. Veškeré údaje jako jméno, číslo karty atd. je na rubové straně, což není příliš obvyklé.
 • Notifikace: při každé platbě prostřednictvím karty Curve, vám na mobilní telefon dojde notifikace. Pokud by vám kartu někdo ukradl nebo jste jí ztratili, můžete pomocí mobilní aplikace kartu okamžitě zamknout. V případě nálezu se pak dá znovu odemknout, pokud ještě nemáte novou.
 • Zabezpečení: vaše ostatní karty jsou při platbách na internetu v bezpečí. Když platíte kartou, předává se obchodníkovi originální číslo, platnost a CVC kód karty, kterou máte napárovanou v aplikaci Curve. Originální karta se nikam neuvádí a zůstává před obchodníkem skryta.

Co naopak neumí?

 • Nebere předplacené karty: naše předplacené karty si do ní nenahrajete, tedy žádné, na kterých není napsáno jméno. Například populární Cool karta na sobě jméno nemá a nelze jí do aplikace nahrát. Nahrát by měly jít takové, jako je Revolut apod. Pokud vás to zajímá, můžete se podívat na jejich seznam.
 • Nebere jiné karty než Mastercard a Visa: Curve si nerozumí s kartami Diners club, American Express, Maestro apod. I v nápovědě se píše, že zná jen Mastercard a Visa.
 • Nezná 3D secure: při platbách na internetu přes Curve kartu proběhne platba bez ověření v 3D secure, i když ho nahraná karta má. Zkrátka a dobře to ignoruje.

Curve Card reklamní video

Poplatky

Základní verze Curve Free je zdarma. Neplatíte žádné měsíční poplatky, žádný poplatek za vydání nebo zaslání karty. Placenou možností je Curve Black, kde si můžete přidat až šest cashbackových partnerů. Ve verzi Free jsou jen tři. Výhoda placené verze jsou i vyšší limity pro bezpoplatkové transakce. Curve Black stojí padesát liber a hodí se pro lidi, kteří často cestují a musí vybírat peníze v zahraničí nebo platit u zahraničních obchodníků. Běžnému uživateli bohatě postačí karta zdarma.

Poplatky za výběr z bankomatu a transakce

Výběry v zahraničních bankomatech v cizí měně jsou zdarma do 200 liber měsíčně, poté se počítá poplatek +2 % z vybírané částky nebo 2 libry. U karty Curve Black máte zdarma výběr do 400 liber měsíčné a poté zmíněný poplatek. Většina bank účtuje běžně poplatek +5 %. Veškeré podrobnosti o poplatcích se dozvíte v oficiálním ceníku.

Výběry v bankomatech v ČR v českých korunách jsou zdarma (pokud máte spárovanou kartu v české měně). Také platby u tuzemských obchodníků jsou bez poplatku.

Jak přidat jednotlivé karty?

Kartu přidáte do aplikace jednoduše. Ofotíte ji, doplníte všechny potřebné údaje a je to. Pokud by došlo k tomu, že aplikace nepřečte číslo karty, můžete ho napsat i ručně.

Verifikace probíhá tak, že si z ní Curve strhne několik peněz (jen v rámci haléřů). Na výpise transakcí vaší karty je uveden kód, který musíte zapsat do aplikace. Když to uděláte, stržené peníze vám Curve vrátí ihned na vaši kartu.

Bezpečnost

Bezpečnost především. Curve ručí za to, že čísla vašich karet s nikým nikdy nesdílí. K obchodníkovi vždy jde číslo vaší Curve karty. Tu si můžete i zamykat, čímž zamknete i všechny ostatní. Pro někoho by mohlo být rizikové to, že číslo vašich karet má Curve a teoreticky by ho mohl zneužít (opravdu jen teoreticky). Ovšem je pravda také to, že čísla karet má dnes kde kdo, protože lidé často platí kartami na internetu a nikomu to příliš nevadí.

Bonusy a cashback

U Curve karty můžete získat různé bonusy a cashback. Při první platbě získáte bonus 5 liber. Když využijete něčí promokód, dostanete za první platbu bonus 5 liber. Na prvních 90 dní užívání máte možnost zvolit si tři obchody, kde získáte cashback 1 %. Tři obchody si musíte vybrat v seznamu v aplikaci. Nasbírané body lze utratit tak, že kartou zaplatíte.

Závěr

Curve je skvělá pro každého, kdo s sebou neustále nosí hromady platebních karet a kreditek. Práce s kartou je velmi jednoduchá a instinktivní. Díky aplikaci můžete kteroukoliv kartu kdykoliv uzamknout nebo zase odemknout. Vydání a provoz Curve Free nic nestojí, tak proč to nevyzkoušet.

Srovnání běžných účtů 2020

Komentáře (1)

Ivetanapsal(a)…

Mě tato karta bohužel nefunguje, načetla se mi pouze karta debetní VISA a když jsem chtěla vložit kreditní kartu Mastercard, tak mi to již nešlo, po kontaktování podpory, mi napsali, že se jim vyskytla nějaká procesní chyba, že mi účet zruší a znova si aplikaci mohu nainstalovat, ale musím do ní vložit jiné karty, než ty, které jsem zkoušela. Vzhledem k tomu, že nejsem baron s několika platebními karty, tak je pro mě tato aplikace k ničemu :(

Iveta

Napište komentář

Srovnání běžných účtů 2020