Náhledový obrázek článku

Curve Card: sjednotí vaše platební karty do jediné

Veronika CvejnováAutor článku

Máte plnou peněženku karet a už vás to dost štve? Možná by pro vás mohla být Curve Card tou správnou volbou. Sjednotí vám všechny platební karty do jediné a přidá i nějaký ten bonus navíc. Chcete vědět víc? Pak je dnešní recenze přesně pro vás!

Co je karta Curve Card?

Curve Card je tak trochu jiná karta od stejnojmenné britské společnosti. Má být chytřejší než vaše běžná karta, kterou si nosíte v peněžence.

Nejdůležitější funkcí je spárování vašich stávajících karet právě do karty Curve. Odpadá nutnost nosit s sebou všude hromadu karet, zvlášť, pokud jich vlastníte více. Kdo má třeba jen jednu nebo dvě karty, nejspíš mu nic nového a výhodnějšího nepřinese.

I když kartu vydává britská společnost, podporuje karty českých bank. S potížemi se občas setkávají klienti banky Raiffeisenbank, kteří udávají problém se spárováním karty, protože tato banka údajně Curve Card nepodporuje. Na druhou stranu problém není např. s kartami Revolut, Twisto, Fio banky, České spořitelny nebo Air Bank.

Mrkněte na naši recenzi platební karty Revolut, která umožňuje platit v zahraničí zcela bez poplatků.

Jak probíhá platba kartou Curve?

Je to naprosto klasická Mastercard karta, která má vlastní číslo. Při platbě v aplikaci se číslo nikterak nemění, fyzicky platíte Curve kartou. Celá transakce ovšem probíhá tak, že přijde požadavek na platbu prostřednictvím Curve karty s nějakým přiděleným číslem.

Ta žádost o platbu převelí na skutečnou kartu, kterou máte uvedenou v aplikaci (např. Visa a nějaké číslo). Toto vše proběhne okamžitě, vy to ani nezaregistrujete a nemusíte se bát pomalejších a opožděných plateb.

Kde ji můžete získat?

Kartu můžete objednat pouze skrz mobilní aplikaci Curve pro AndroidiOS. Tu si stáhnete zdarma do svého chytrého telefonu. Spusťte aplikaci a nechte se vést. Objednávka není vůbec složitá a zvládne ji každý.

Můžete mít kartu ve verzi free - Curve Card Blue, která je zdarma nebo ve verzi Curve Card Black, ta stojí 9,99 € měsíčně a liší se neomezeným časem cashbacku, neomezeným přístupem k mezibankovním FX kurzům, vyšším limitem pro výběry ze zahraničních bankomatů zdarma a nabízí celosvětové cestovní pojištění.

V britské nabídce je ještě jedna verze, Curve Card Metal, která stojí 14,99 € za měsíc, ale v České republice se nenabízí. Jedná se o ultimátní verzi pro velmi náročné uživatele.

O kartu je poměrně velký zájem, takže počítejte s nějakou kratší čekací dobou. Jakmile odešlete žádost, uvidíte v aplikaci, kolik žádostí stojí ve frontě před vámi. Můžete i předbíhat, když kartu doporučíte dalším lidem.

I když tuto možnost nevyužijete, měla by vám ji Česká pošta doručit do několika dní od objednání. Aby vám vůbec přišla, musíte nahrát do aplikace alespoň jednu skutečnou kartu, a po jejím přidání obdržíte e-mail, že vaše karta je na cestě k vám.

Co všechno Curve karta umí?

 • Výběry z bankomatů: Výběry ze zahraničních bankomatů v cizí měně bez poplatků do výše 200 €/měsíc za velkoobchodní kurz cizí měny.
 • Platby u obchodníků: Platby v tuzemských i zahraničních e-shopech či kamenných prodejnách v jakékoliv měně bez poplatků a za velkoobchodní kurz. Pro konverzi měn jsou používány mezibankovní kurzy, limit pro bezplatné transakce je maximálně 500 € měsíčně.
 • Sjednocení všech karet v jednu: Sjednotí všechny platební karty a funguje i s českými kartami. V některých bankomatech bez jakéhokoliv poplatku, jinde po vás něco chtít budou, protože některé banky ji berou automaticky jako zahraniční, i když jí má český vlastník.
 • Uživatelé Curve Card si mohou posílat peníze: Snadno a bezplatně si můžete jako uživatel Curve Card poslat až 15 000 Kč denně.
 • Kategorizace plateb: V aplikaci přehledně vidíte všechny své úhrady a platby můžete kategorizovat. Každou platbu navíc lze označit štítkem či k ní přidat účtenku. Díky tomu pak můžete snadno všechny platby filtrovat.
 • Možnost cashbacku 1 % u třech vybraných prodejců po dobu 90 dnů. U Curve Black u třech maloobchodníků po neomezenou dobu.
 • Funkce Go Back In Time: Možnost přesunout 90denní platby až do výše 5 000 EUR.
 • Podpora karty Visa a Mastercard: fyzicky je Curve Mastercard, ale lze do ní nahrát i Visu.
 • Lze přidat i do Masterpassu: kartu lze nahrát do aplikace Masterpass a zaplatit s ní. Možná je i předautorizace.
 • Karta vypadá hezky: tato funkce sice není tak důležitá, ale rozhodně příjemná. Na první pohled je karta hezká a neobvyklá. Veškeré údaje jako jméno, číslo karty atd. je na rubové straně, což není příliš obvyklé.
 • Notifikace: při každé platbě prostřednictvím karty Curve, vám na mobilní telefon dojde notifikace. Pokud by vám kartu někdo ukradl nebo jste jí ztratili, můžete pomocí mobilní aplikace kartu okamžitě zamknout. V případě nálezu se pak dá znovu odemknout, pokud ještě nemáte novou.
 • Zabezpečení: vaše ostatní karty jsou při platbách na internetu v bezpečí. Když platíte kartou, předává se obchodníkovi originální číslo, platnost a CVC kód karty, kterou máte napárovanou v aplikaci Curve. Originální karta se nikam neuvádí a zůstává před obchodníkem skryta.
 • Curve Protection: Pojištění zneužití karty do výše 100 000 €.

Co naopak neumí?

 • Nebere všechny předplacené karty: naše předplacené karty si do ní nenahrajete, tedy žádné, na kterých není napsáno jméno. Například populární Cool karta na sobě jméno nemá a nelze jí do aplikace nahrát. Nahrát by měly jít takové, jako je Revolut apod. Pokud vás zajímá, jaké karty Curve podporuje, mrkněte na seznam.
 • Nebere jiné karty než Mastercard a Visa: Curve si nerozumí s kartami Diners club, American Express, Maestro apod.
 • Nezná 3D secure: při platbách na internetu přes Curve kartu proběhne platba bez ověření v 3D secure, i když ho nahraná karta má. Zkrátka a dobře to ignoruje.

Curve Card reklamní video

Poplatky

Základní verze Curve Free je zdarma. Neplatíte žádné měsíční poplatky, žádný poplatek za vydání nebo zaslání karty. Placenou možností je Curve Black, kde si můžete přidat tři cashback partnery na neomezenou dobu.

Ve verzi Free jsou jen tři. Výhoda placené verze jsou i vyšší limity pro bezpoplatkové transakce. Curve Black stojí 9,99 € a hodí se pro lidi, kteří často cestují a musí vybírat peníze v zahraničí nebo platit u zahraničních obchodníků. Běžnému uživateli bohatě postačí karta zdarma.

Poplatky za výběr z bankomatu a transakce

U Curve Blue jsou výběry v zahraničních bankomatech v cizí měně jsou zdarma do 200 € měsíčně, poté se počítá poplatek +2 % z vybírané částky nebo 2 €.

U karty Curve Black máte zdarma výběr do 400 € měsíčně a poté již zmíněný poplatek. Většina bank účtuje běžně poplatek +5 %.

Výběry z bankomatů v ČR v českých korunách jsou zdarma (pokud máte spárovanou kartu v české měně). Také platby u tuzemských obchodníků jsou bez poplatku.

Při výběrech nebo platbě zahraniční měnou o víkendech počítejte navíc s poplatkem 0,5 % (EUR, GBP a USD), u ostatních měn je poplatek 1,5 %. Při výběru nebo platbách s napárovanou kartou ve stejné měně dané transakce nedochází ke konverzi měny a platba je tak bez tohoto poplatku.

Jak přidat jednotlivé karty?

Kartu přidáte do aplikace jednoduše. Ofotíte ji, doplníte všechny potřebné údaje a je to. Pokud by došlo k tomu, že aplikace nepřečte číslo karty, můžete ho napsat i ručně.

Verifikace probíhá tak, že si z ní Curve strhne několik peněz (jen v rámci haléřů). Na výpise transakcí vaší karty je uveden kód, který musíte zapsat do aplikace. Když to uděláte, stržené peníze vám Curve vrátí ihned na vaši kartu.

Bezpečnost

Bezpečnost především. Curve ručí za to, že čísla vašich karet s nikým nikdy nesdílí. K obchodníkovi vždy jde číslo vaší Curve karty. Tu si můžete i zamykat, čímž zamknete i všechny ostatní.

Pro někoho by mohlo být rizikové to, že číslo vašich karet má Curve a teoreticky by ho mohl zneužít (opravdu jen teoreticky). Ovšem pravdou je také to, že čísla karet má dnes kde kdo, protože lidé často platí kartami na internetu a nikomu to příliš nevadí.

Bonusy a cashback

U Curve karty můžete získat různé bonusy a cashback. Při první platbě získáte bonus 5 liber. Když využijete něčí promokód, dostanete za první platbu bonus 5 liber.

Na prvních 90 dní užívání (u Curve Blue) máte možnost zvolit si tři obchody, kde získáte cashback 1 %. Tři obchody si musíte vybrat v seznamu v aplikaci. Nasbírané body lze utratit tak, že kartou zaplatíte.

Závěr

Curve je skvělá pro každého, kdo s sebou neustále nosí hromady platebních karet a kreditek. Práce s kartou je velmi jednoduchá a intuitivní. Díky aplikaci můžete kteroukoliv kartu kdykoliv uzamknout nebo zase odemknout. Vydání a provoz Curve Blue nic nestojí, tak proč to nevyzkoušet.

Srovnání běžných účtů
82 100 0

Komentáře (3)

Tak jsem si v Curve aplikaci vše vyplnil, přidal kartu (strhli si cca 26kč) a za týden dorazila “plastová” karta. Žádný bonus jsem nedostal. 26kč nevrátili. Když jsem chtěl v obchodě zaplatit, tak byla platba zamítnuta. Ověřil jsem se tedy přes ŘP. Tak to jdu zkusit druhý den a ono to po mě chtělo PIN!!! Tak jsem kartu zahodil z apky odhlásil a Curve mi může políbit na místo, kam Slunce nesvítí!

Nechapu jak funguje curve cash

Bonus se nedá preposlat na reálnou kartu a peníze se mi vždy strhnou z normální karty, takže bonus jako kdyby neexistoval

Poradíte prosím

Treba na karte Curve Cash zvolit - Use automatically.

potom berie prednoste z tych cashbackov - ti co je na karte Curve Cash.

Ale nesmie by suma platby vyssia ako zostatok.

Cize ak mam nazbierane cashback 5,- eur - tak sa odtial odpocita len platba do 5,- eur - vyssia suma uz pojde zo zvolenej inej karty.

Mě tato karta bohužel nefunguje, načetla se mi pouze karta debetní VISA a když jsem chtěla vložit kreditní kartu Mastercard, tak mi to již nešlo, po kontaktování podpory, mi napsali, že se jim vyskytla nějaká procesní chyba, že mi účet zruší a znova si aplikaci mohu nainstalovat, ale musím do ní vložit jiné karty, než ty, které jsem zkoušela. Vzhledem k tomu, že nejsem baron s několika platebními karty, tak je pro mě tato aplikace k ničemu :(

Iveta

Napsat komentář

KomentářKomentáře ručně schvalujeme. Proto buďte trpěliví, než se váš komentář zobrazí. Díky.
Jméno
Email
Srovnání běžných účtů