Náhledový obrázek článku

Chcete anonymní bankovní účet? Víme, kde ho založit

Veronika CvejnováAutor článku

Otázka anonymního bankovního účtu je stále aktuálnější a odpovědi na ni jsou často sporné. Úplná anonymita je sice již dávno minulostí, ale stále je možné založit si tzv. offshore účet s nejvyšším bankovním tajemstvím. Vypátrali jsme jak na to a hlavně – v jakých institucích?

Po anonymních bankovních účtech se nejčastěji poohlíží majitelé úspěšných firem, a to za cílem optimalizace zisků. V praxi to znamená, že se vyhnou odvádění vysokých částek na daních. Jednou z nejčastějších možností je založení anonymního bankovního účtu (tzv. offshore účtu) mimo Českou republiku.

Anonymní bankovní účet

Z důvodu praní špinavých peněz, daňových úniků a financování terorismu musí každá banka vědět, kdo je vlastníkem hotovostních vkladů. Proto si již nelze založit 100 % anonymní bankovní účet.

Offshore společnosti však mají vysokou úroveň bankovního tajemství a bankovní účty jejich klientů jsou u nich skryty před vládou, finančním úřadem i exekutory. Bez soudního příkazu tak nemohou vydat žádné informace o svých klientech ani o jejich kontu.

Anonymní účet je tedy běžný účet bez jména. Úkolem banky, u které je takový účet založen, je poskytnout klientovi vysokou míru ochrany jeho osobních údajů. Díky tomu se nikdo (kromě banky) nemůže dostat k informacím týkajícím se daného účtu. Jedinou výjimku tvoří vláda a finanční úřad, jenž mohou vydat soudní příkaz a požádat o zpřístupnění citlivých údajů.

Pro koho je vhodný

Jak jsme již zmínili, nejčastěji si jej zakládají majitelé společností s vyššími zisky, aby se vyhnuli vysokým daním. Je vhodný pro legální zabezpečení vašich financí a bývá zajímavý pro ty, kdo nesouhlasí s čím dál tím rozšiřující se transparentností a zveřejňováním osobních údajů o majitelích účtů i informací o účtu.

Kde založit anonymní účet

Anonymní účet nelze založit u klasické české banky. Pod křídla si vás ale vezme tzv. offshore banka, která se na utajená konta specializuje. Postará se o zachování bankovního tajemství a legální zabezpečení klientova bankovního účtu.

Některé offshore společnosti vám také pomohou se založením obchodní společnosti, vyřízením víz, povolením k trvalému pobytu či s právním a daňovým poradenstvím.

Anonymní účet si můžete otevřít ve státech, které nepodepsaly dohodu o automatické výměně informací. Tuto úmluvu odsouhlasilo celkem 61 států, mezi nimi i Švýcarsko, které tak definitivně ztratilo image daňového ráje. Více informací v oficiálním prohlášení OECD, kde naleznete i seznam států, které k němu přistoupily.

Ale pojďme se vrátit ke státům, kde lze anonymní konto založit. Jaké jsou ty nejznámější a českými podnikateli nejvyužívanější?

Afrasia

Afroasijská banka založená na ostrově Mauricius je zaměřená na bankovnictví privátní klientely a správu majetku. Nabízí účet až ve 30 měnách a při jeho zakládání není nutná osobní návštěva.

Výhody

 • Vedení účtu a příchozí transakce zdarma
 • Nepožaduje minimální depozit
 • Osobní bankéř k dispozici
 • Internetové i mobilní bankovnictví
 • Kreditní karta Mastercard

ABC Banking CM

ABC Banking Corporation Mauricius se opět nachází na ostrově Mauricius. Jedná se o dceřinou společnost ABC Group of Companies, která se z leasingové společnosti přetransformovala v banku. Mezinárodním klientům nabízí vedení běžného i spořicího účtu, termínované vklady i bankovní záruku.

Výhody

 • Nepožaduje minimální depozit
 • Vede účty v několika měnách
 • Možnost založit firemní i osobní konto
 • Poskytuje debetní kartu Mastercard
 • Slouží i jako platforma pro obchodování

Euro Pacific Bank Sv. Vincent

Euro Pacific Bank se nachází na svatém Vincentu. Jedná se o moderní offshore banku, která klade důraz na přísné bankovní tajemství a jednoduchost. Patří mezi jedny z posledních bank, které nabízí předplacené karty pro anonymní výběry.

Výhody

 • Striktnost bankovního tajemství
 • Vydává anonymní předplacené karty
 • Nabízí nízké poplatky
 • Účty vede v několika měnách
 • Provozuje online bankovnictví
 • Nevýhodou je minimální vklad 500 $

CIM Bank Switzerland

CIM Bank je soukromá banka založená ve Švýcarsku. K soukromí svých klientů se staví s velkým respektem a je postavena na vzájemné důvěře. Její pobočky naleznete v Ženevě, Luganu a Wollerau. Soustředí se na investiční bankovnictví, správu majetku, on-line trading a další bankovní služby. Klienty má ve 145 zemích. Mimo jiné je členem Swiss Bankers Association a podléhá regulaci FINMA.

Výhody

 • Nabízí účet ve více než 100 měnách
 • Účet otevře do jednoho týdne
 • Poskytuje karty Visa, Mastercard a American Express
 • Disponuje online bankovnictvím
 • Dbá na vysoký standard bankovního tajemství
 • Nevýhodou jsou vyšší poplatky za vedení účtu

PPF Banka

PPF banka sídlí v České republice a spadá pod finanční skupinu PPF. Je jedinou českou bankou, ve které lze otevřít bankovní účet pro offshore společnosti. Poskytuje finanční i investiční služby středním a velkým společnostem nebo finančním institucím s českým kapitálem.

Výhody

 • Poskytuje účty v několika měnách
 • Zajišťuje zřízení a vedení účtu fyzickým osobám zdarma
 • Disponuje online bankovnictvím
 • Umožňuje provádět hotovostní operace na pobočkách v ČR

Nevýhody

 • Vyžaduje minimální obraty
 • Podléhá povinnosti poskytovat bankovní operace českým finančním úřadům

Offshore účtům se také věnují společnosti, které vám pomohou se založením a poskytnutím dalších služeb týkajících se tohoto typu bankovnictví. Jednou ze známějších je například www.ioffshore.cz, která sídlí v Dubaji a je licencovaná vládou Spojených arabských emirátů.

Jaký má smysl?

Uplatnění offshore anonymního bankovního účtu je poměrně široké. Lze jej využít k daňové optimalizaci, ale také k ochraně majetku a soukromí majitele účtu. Jeho nespornou výhodou je měnová diverzifikace, která umožňuje uložit část úspor do jiné měny. Pro společnosti s vyššími zisky se může jednat o legální a bezpečné ukrytí peněz a jejich uchránění před nezákonnými zásahy jiných institucí.

Srovnání bankovních účtů
69 100 0

Komentáře (28)

Zájem mam

Dobrý den chtěla bych si prosím založit anonymní účet dekuji

Dobrý den, jak si mám založit anonymní účet, děkuji

Dobrý den rád bych si založil anonymní účet, děkuji

Dobrý den, nějak nerozumím tomu, když uvádíte banky pro offshorove účty na Mauricius a sv. Vincenta, jako banky které nesdeluji informace o majitelich a vkladech/obrazech na účtu u nich. Obě země jsou taktéž jako Švýcarsko a Rakousko vyjmenovaných, že přistoupili ke sdělování těchto informací od srpna 2018.

Aktuálně je v daném seznamu státu již 119 států z celkových cca 190.

Nebo jak mám tento seznam chápat, že tam státy jsou, ale údaje o majitelce offshorovych účtů automaticky nezasilaji, jen na soudní příkaz nebo příkaz státu?

Děkuji za objasnění.

Dobrý den chtěl bych si založit anonnymni účet chtěl bych své vydřené peníze uschovat před exekutory a chtěl bych vědět informace ohledně tohoto účtu děkuji Soukup

Mám zájem o učet

Dobrý den ,

Chtěla bych si založit účet jelikož mám exekuci.Nevim jak mám postupovat dále chtěla bych radu.

Děkuji Bariova

Napsat komentář

KomentářKomentáře ručně schvalujeme. Proto buďte trpěliví, než se váš komentář zobrazí. Díky.
Jméno
Email
Srovnání bankovních účtů