Spořicí účet Air Bank – bez běžného účtu úročí 0 %

,

Kam se poděla proslulá TOP3 garance? Sliby o úroku navždy figurujícím mezi třemi nejvyššími v Česku vzaly za své. Spořicí účet Air Bank však může být stále zajímavý pro odvážlivce, kteří se rozhodnou zelenou banku považovat za svou.

Založení účtu

U mladých bank včetně Air Bank je samozřejmostí kompletní založení účtu online. Účet si můžete zřídit také na některé z křiklavých poboček.

TOP3 garance je fuč

Když se Air Bank na podzim 2011 objevila na českém trhu, lákala klienty na výhodně úročený spořicí účet. Stačilo být aktivním klientem.

Garance TOP3 klientům slibovala, že úrok spořicího účtu bude vždy mezi nejlepší trojkou na českém trhu. Jenže Air Bank garanci začátkem roku 2017 poslala do věčných lovišť. Nebo dočasných. Kdo ví.

Úrok

Air Bank ráda píchá do vosího hnízda. Za výsledek této filozie můžeme považovat i základní úrokovou sazbu 0 %. Ano, čtete správně. Nula procent úrok na spořicím účtu.

Budete aktivním klientem?

Za aktivního klienta je považován ten, který zaplatí alespoň 5× v měsíci platební kartou. Platební kartou přidruženou k běžnému účtu.

Pokud podmínku splníte, čeká na vás úroková sazba 1 %. A to až do zůstatku 250 tisíc korun. Vyšší zůstatky zúročí Air Bank sazbou 0,2 %.

Připisování úroků

Úrok je vypočítáván na základě denních zůstatků. Připsání na účet probíhá vždy na konci měsíce.

Poplatky – rádoby zdarma

Spořicí účet Air Bank získáte zcela zdarma. A zcela zdarma také získáte nulový úrok. Jakou variantu běžného účtu si k němu zvolíte?

Malý tarif zdarma vs. Velký za 100 Kč měsíčně

Velký tarif mám rád. Žádný další poplatek vás totiž jen tak nepotká. Ale proč platit stovku za něco, co jinde získáme zdarma?

Malý tarif je retardovaný brácha Velkého. Zaplatíte 25 Kč za výběr z cizího bankomatu. A 10 Kč za výběr u Sazky.

Air Bank si na nic nehraje

Účet v Air Bank vás nejspíš bude stát nějakou kačku. Banka je si toho vědoma a jde se svou kůží hrdě na trh. Všechny poplatky nalezneme v přehledném ceníku.

Více o běžném účtu Air Bank zjistíte v naší recenzi.

Alternativy

Něco se vám na Air Bank nezdá? Mrkněte na nejlepší alternativy.

ING Konto

Pokud vám záleží na historii banky, doporučuji ING Konto. V Česku již kultovní účet.

Equa bank

Zvýhodněné úročení sazbou 0,8 % i Equa podmiňuje aktivním využíváním běžného účtu.

Stačí však 3 platby kartou nebo příjem alespoň 10 000 Kč. Výhodou běžného účtu v Equa jsou výběry ze všech bankomatů v Česku zdarma.

Srovnání spořicích účtů 2019
Spořicí účet Air Bank – bez běžného účtu úročí 0 % 4 5 1

Komentáře (3)

Dr. Janů

Tuhle "rádoby recenzi" psal někdo, komu AB leží pěkně hluboko v žaludku...

Zkreslené + tendenčně sepsané, a navíc - velmi sugestivně podané.

Kdo AB zná z vlastní zkušenosti, to bezpečně pozná.

A ví, jak to doopravdy je...

Tomáš - DuoFinance.cz

Tahle recenze pochází z raných časů našeho webu. Jsem si vědom, že je zastaralá, a už pomalu dáváme dohromady šablonu pro nové – objektivní – recenze všech spořicích účtů. Děkujeme za komentář a cenzury se určitě nebojte. Jenom všechny komentáře ručně schvalujeme – aby tady nebyl spam, reklama, vulgarity. A taky abychom si komentáře přečetli a podle potřeby reagovali. Za zpětnou vazbu jako je ten váš jsme rádi, protože pak víme, co se musíme zlepšit, abychom se posunuli zas o kousek dál :)

Pedro.55

Airbank slibovala úrok na spořicím účtu bez podmínek napořád. Nyní po podmínila platbou kartou. Je to snad unfair, i když já s tím problém nemám. Ale kdo vám nyní nabídne víc. Nyní Equabank nabízí totéž bez podmínek. Proč ale přecházet. Jen Creditas při vložení 750 tis. nabízí 0,1% víc. Nemá význam banku měnit.

Martin321

TOP3 garance byla slibována "napořád" a přesto ji Air banka zrušila. Tato reklama byla nezávislými institucemi (Rada pro reklamu a Česká bankovní asociace) označena za neetickou. Nespokojený klient se snaží přesvědčit ČNB o tomtéž, tak ale zatím hájí spíše zájmy Air banky a ne jejich zákazníků - http://airbankmuzetejimitradi.blogspot.cz/2017/01/stiznost-na-air-banku-u-cnb.html.

Napište komentář

Srovnání spořicích účtů 2019
Peněžní bonusy

Srovnání půjček

Recenze půjček