Spořicí účet Air Bank – bez běžného účtu úročí 0 %

Správný spořicí účet má být jednoduchý, transparentní, a především by měl umět spořit. Jak je na tom ten od Air Bank? Zaujme úrokovou sazbou nebo v tomto ohledu nemá co nabídnout? Oceníte jeho kvality nebo pro vás není ten pravý?

Spořicí účet Air Bank

U mladých bank včetně Air Bank je samozřejmostí kompletní založení účtu online. Svým klientům poskytuje možnost spoření do obálek a při aktivním využívání běžného účtu i bonusovou úrokovou sazbu. V opačném případě ale počítejte s nulou. Založení i vedení máte zdarma a převedení peněz z jednoho účtu na druhý trvá jen pár vteřin.

Budete aktivním klientem?

Za aktivního klienta je považován ten, který zaplatí alespoň 5× v měsíci platební kartou. Platební kartou přidruženou k běžnému účtu.

Pokud podmínku splníte, čeká na vás úroková sazba 0,60 %. A to až do zůstatku 250 tisíc korun. Vyšší zůstatky zúročí Air Bank sazbou 0,10 %. Nejvyšší vklady nad 1 milión Kč se neúročí vůbec.

Připisování úroků

Úrok je vypočítáván na základě denních zůstatků. Připsání na účet probíhá vždy na konci měsíce.

Základní parametry spořicího účtu

 • Vedení spořicího účtu: zdarma
 • Příchozí a odchozí platby: zdarma
 • Úroková sazba do 250 000 Kč: 0,60 % nutnost alespoň 5x měsíčně zaplatit kartou
 • Úroková sazba nad 250 000 Kč: 0,10 % nutnost alespoň 5x měsíčně zaplatit kartou
 • Úroková sazba nad 1 milión Kč: 0,00 %
 • Výše vkladů: neomezená
 • Založení: online, na pobočce, po telefonu

Založení spořicího účtu Air Bank

Spořicí účet od Air Bank můžete založit hned třemi způsoby. Nejjednodušší a nejpohodlnější je to samozřejmě on-line přes internetový formulář na stránkách banky. Další možností je osobní schůzka na některé z poboček banky a poslední možností je telefonická žádost. K žádosti budete potřebovat pouze platný doklad totožnosti.

Musíte mít běžný účet?

Pokud chcete využít bonusového úročení ve výši 0,60 %, tak si musíte zřídit běžný účet u Air Bank a každý měsíc alespoň 5x zaplatit platební kartou. Pokud vám nevadí, že vaše vklady úročeny nebudou, pak si běžný účet spolu se spořicím zakládat nemusíte.

Výhody a nevýhody spořicího účtu

Spoření od Air Bank nabízí mnohé výhody, ale bohužel i některé nevýhody. Na obojí se podíváme trochu blíže.

Výhody

 • Rychlé a jednoduché založení zdarma
 • Možnost rozdělit své úspory do pojmenovaných obálek
 • Přehledné internetové bankovnictví
 • Převedení peněz během několika minut
 • Bonusová úroková sazba 0,60 % při aktivním využívání běžného účtu
 • Povolené vlastnictví až třech spořicích účtů Jeden v korunách, druhý v eurech a třetí v amerických dolarech
 • K dispozici účet i v měnách USD a EUR

Nevýhody

 • Při nesplnění podmínek úroková sazba 0 %
 • Vklady nad 250 000 Kč úročeny jen sazbou 0,10 %

Poplatky

Spořicí účet Air Bank získáte zcela zdarma. Pokud ale budete chtít mít na svých vkladech i nějaké úroky, musíte k němu mít i běžný účet a používat ho, tedy alespoň 5x do měsíce zaplatit kartou. Na výběr máte hned dva tarify Velký a Malý, které se odlišují i cenově. Více o běžném účtu Air Bank zjistíte v naší recenzi. Na poplatky se zase můžete podívat do ceníku.

Internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví Air Bank má spoustu zajímavých funkcí, je přehledné a snadno se používá. Peníze převádí prakticky jedním tahem, má QR kódy a šablony. Můžete si pojmenovat účty nebo zkontrolovat účty v jiných bankách. Samozřejmostí je i vysoké zabezpečení vašich financí.

Dnes je doba chytrých telefonů a i Air Bank nabízí možnost nosit si svou banku stále u sebe prostřednictvím aplikace My Air. Ta nabízí spoustu užitečných funkcí a přihlásíte se do ní otiskem prstu nebo FaceID.

Často kladené otázky (FAQ)

Jak mohu založit spořicí účet Air Bank?

Založení účtu lze provést osobně na kterékoliv pobočce, on-line po vyplnění formuláře, nebo přímo v mobilním telefonu v aplikaci Air Bank.

Co k založení účtu potřebuji?

Postačí osobní údaje, plnoletost a doklad totožnosti, platné telefonní číslo a e-mail pro zaslání potvrzení. Nezbytné je mít běžný účet u Air Bank.

Jaké podmínky musím splňovat?

Pro získání maximální úrokové sazby musíte mít běžný účet u Air Bank a provést každý měsíc alespoň 5 plateb kartou. Nic dalšího netřeba.

Platím nějaké poplatky?

U Air Bank neplatíte žádné poplatky za založení, správu ani převod peněz. Všechny transakce i vedení účtu je zcela zdarma.

Jak často se připisují úroky?

Ačkoliv jsou úroky počítány sazbou p. a. (za rok), jsou vám připisovány v úměrném podílu každý měsíc.

Jak dlouho trvá převod peněz?

Převod peněz ze spořicího účtu na běžný účet proběhne okamžitě.

Musím vkládat peníze pravidelně?

Peníze není potřeba vkládat pravidelně. Můžete také vložit vždy jinou částku. Pokud si jeden měsíc odložíte 3 000 Kč a další 2 000 Kč až za dva měsíce, je zcela na vás.

Jsou příchozí i odchozí platby zdarma?

Spořicí účet Air Bank je napojen přímo na váš běžný a vidíte ho v internetovém bankovnictví. Za přesouvání peněz, posílání ani přijímání peněz nic neplatíte.

Můžu ze spořicího účtu zadat trvalý příkaz?

Máte-li našetřené peníze a chcete je pravidelně posílat například na studia dětem, lze nastavit trvalý příkaz přímo ze spořicího účtu Air Bank. Finance se tak nebudou míchat s těmi na běžném účtu.

Jsou peníze na spořicím účtu pojištěny?

Všechny vaše vklady jsou pojištěny ze zákona do výše 100 000 €, tj. asi 2 670 000 Kč. Pojištění vkladů fyzických osob nařizuje Zákon o bankách ČR.

Je omezená výše vkladu?

Na spořicí účet Air Bank můžete vkládat neomezené množství financí. Pro jejich zhodnocování je nicméně lepší využít investičních produktů.

Můžu mít více spořicích účtů?

Na jedno rodné číslo lze zřídit pouze jeden spořicí účet, zhodnocování peněz nelze rozdělit mezi více účtů.

Na jak dlouho si spořicí účet sjednávám?

Vždy na dobu neurčitou, nemusíte si proto hlídat „výročí konce smlouvy“. Pokud byste účet nechtěli nadále využívat, lze ho kdykoliv zrušit.

Závěr

Spořicí účet od Air Bank má určitě mnoho výhod. Pokud současně využíváte i běžný účet a platíte minimálně 5x měsíčně kartou, budou vaše vklady úročeny 0,60 %, což není špatné. Zajímavé jsou určitě i obálky, do kterých si můžete spořit a pojmenovat si je podle cíle spoření (např. dovolená, Vánoce apod.). Jako velké negativum ale vidíme fakt, že když účet nevyužíváte, nedostanete na úrocích nic.

Komu se na Air Bank něco nezdá, může zvolit některé alternativy. Určitě můžeme doporučit ING Konto, které má velmi dobrou historii. Další zajímavou možností je spořicí účet Equa bank, který úročí sazbou až 1,00 %. Tato sazba je také podmíněná aktivním využíváním běžného účtu, ale stačí jen 3 platby kartou nebo zde mít uloženy investice v hodnotě alespoň 50 000 korun. Důležité ale je, že běžný účet Equa je zdarma a neplatíte ani za výběry z jakéhokoliv bankomatu v ČR a v zahraničí.

Srovnání spořicích účtů
80 100 0

Komentáře (3)

Vaclav Soffrnapsal(a)…

Mohu k jednomu běžnému účtu mít vice spořících účtů. Dekuji za odpověď. VÁCLAV

Marek - DuoFinance.cznapsal(a)…

Dobrý den, v Air Bank můžete vlastnit až 3 spořící účty, ale každý musí být v jiné měně. Vlastnictví více spořících účtů v jedné měně není možné.

Děkuji za dotaz a přeji vám pěkný den.

Pedro.55napsal(a)…

Airbank slibovala úrok na spořicím účtu bez podmínek napořád. Nyní po podmínila platbou kartou. Je to snad unfair, i když já s tím problém nemám. Ale kdo vám nyní nabídne víc. Nyní Equabank nabízí totéž bez podmínek. Proč ale přecházet. Jen Creditas při vložení 750 tis. nabízí 0,1% víc. Nemá význam banku měnit.

Martin321napsal(a)…

TOP3 garance byla slibována "napořád" a přesto ji Air banka zrušila. Tato reklama byla nezávislými institucemi (Rada pro reklamu a Česká bankovní asociace) označena za neetickou. Nespokojený klient se snaží přesvědčit ČNB o tomtéž, tak ale zatím hájí spíše zájmy Air banky a ne jejich zákazníků - http://airbankmuzetejimitradi.blogspot.cz/2017/01/stiznost-na-air-banku-u-cnb.html.

Napište komentář

Srovnání spořicích účtů