Náhledový obrázek článku

Spořicí účet Air Bank

(Veškeré informace o účtu)

Tým duofinance.czAutor článku

Spořicí účet od Air Bank nenadchne, ale ani neurazí. Pokud splníte podmínku pro získání bonusu, dočkáte se alespoň nějaké úrokové sazby. Skvělým nápadem je pak spoření do obálek. Jak spořicí účet u Air Bank funguje a co vám může nabídnout?

Úroková sazba

Na spořicím účtu jsou samozřejmě nejdůležitější úrokové sazby. Pokud vás nezaujmou, nemá cenu číst dále.

 • Aktuální úroková sazba do částky 500 000 Kč: 3,75 % p.a.
 • Aktuální úroková sazba nad částku 500 000 Kč: 0,10 % p.a.
 • Aktuální úroková sazba nad 1 milión Kč: 0,00 % p.a.

Pozor! Tyto úrokové sazby získáte pouze v případě, že aktivně využíváte svůj běžný účet v Air Bank. To znamená, že musíte provést alespoň 5 plateb kartou měsíčně. Co se stane, když podmínku nesplníte? Peníze se bez aktivního využívání účtu nebudou úročit vůbec. Zkrátka čistá nula.

Příklad úročení

Pokud budete mít na účtu uloženo např. 400 000 Kč, bude částka do 250 000 Kč úročena sazbou 3,75 % a zbylých 150 000 Kč sazbou 2,75 %.

Pokud bude zároveň s platbami kartou součet všech vkladů a příchozích plateb na účtech v Air Bank alespoň 25 000 Kč za měsíc, platí úrok 3,75 % až do výše 1 miliónu Kč.

Co je to spořicí účet a jak funguje?

Obecně je spořicí účet jedním z typů bankovních účtů, které jsou poskytovány jako doplňkový produkt k účtu běžnému. Je zakládán za účelem shromažďování finančních prostředků, které klient poskytuje bance.

Ta mu na oplátku nabízí výhodnější úrok, kterým jej motivuje ke svědomitému odkládání peněz. Ke spořicímu účtu zpravidla nedostanete kartu, ani si na něm nenastavíte trvalý příkaz.

Reálné zhodnocení na spořicích účtech

Je důležité mít na paměti, že banky uvádějí pouze tzv. nominální úrok. O kolik své peníze reálně zhodnotíte však záleží také na inflaci. Pokud vám banka nabídne úrok např. 3 % ročně, ale inflace bude v daném roce činit 5 %, reálná kupní síla vašich uložených peněz poklesne, v tomto případě o 2 %.vzhledem k 15% dani z úroků bude situace ještě o poznání smutnější

S velkým zbohatnutím tedy nepočítejte. Pořád však lepší, než nechat přebytečné peníze odpočívat pod polštářem.

Charakteristika spořicího účtu Air Bank

Jak již bylo řečeno, aby se vám peníze úročily, tak musíte alespoň 5× zaplatit kartou ke svému běžnému účtu. Air Bank vás chce tímto nenápadně donutit, abyste u ní využívali i běžný účet. Je na vás, zda na to přistoupíte. Bez běžného účtu vám však bude spořicí účet k ničemu.

Zajímavou možností je tzv. spoření pro obálek. Funguje to tak, že si vytvoříte novou „obálku“, pojmenujete si ji podle sebe a stanovíte částku, jakou si chcete naspořit. Můžete si tak přehledně spořit na více věcí zároveň.

Mám peníze kdykoliv k dispozici?

U spořicího účtu od Air Bank není stanovena žádná výpovědní lhůta. Finance tak můžete kdykoliv a bez sankcí vybrat. To stejné platí u většiny spořicích účtů. Spořicí účet se zřizuje na dobu neurčitou. Je tedy pouze na vás, jak dlouho budete chtít účet využívat.

Opakem jsou termínované vklady, kde je stanovená doba vkladu a za předčasný výběr si banky účtují sankční poplatky. V některých případech nelze vklad předčasně vybrat vůbec.

Kdy dostanu slíbený úrok?

Úrok je vypočítáván každý den na základě uložené částky. Reálně vám však bude připsán na začátku každého měsíce. Banky vždy uvádějí pouze celkovou roční úrokovou sazbu, neboli p.a.

Z připsaného úroku vám bude odečtena daň ve výši 15 %. Dani podléhají pouze připsané úroky, nikoliv celá naspořená částka.

Spoření v jiné měně

U Air Bank můžete vést až tři účty, přičemž každý musí být v jiné měně. Vybírat můžete z korunového, eurového a účtu v amerických dolarech. U EUR a USD účtů nemusíte splnit podmínku aktivního využívání běžného účtu. Úrokové sazby u těchto cizoměnových účtu naleznete v aktuálním přehledu úrokových sazeb.

Poplatky na spořicím účtu

Založení, správa a vedení účtu 0 Kč :)
Příchozí i odchozí platby 0 Kč :)
Elektronický měsíční výpis 0 Kč :)
Internetové bankovnictví a appka 0 Kč :)
Neomezená zasílání informačních SMS 25 Kč :(
Zaslání výpisu poštou 25 Kč :(

Výběr hotovosti na pobočce v sazebníku nehledejte, protože to v Air Bank není možné. Nejjednodušší možností pro výběr hotovosti ze spořicího účtu je převod na běžný účet a následný výběr platební kartou.

Výhody a nevýhody

Výhody

 • Rychlé a jednoduché založení zdarma
 • Rozdělení úspor do spořicích obálek
 • Přehledné internetové bankovnictví
 • Okamžité převádění peněz mezi účty

Nevýhody

 • Při nesplnění podmínky nulová úroková sazba

O Air Bank

Air Bank vznikla 22. listopadu 2011. Plány na její vytvoření se začaly zhmotňovat už v roce 2008. Banka spadá pod skupinu PPF patřící k největším investičním a finančním skupinám ve střední a východní Evropě. Představitelé banky si dali za cíl vytvořit něco nového, co na českém trhu ještě není. Poměrně velké množství ocenění, postupně se rozšiřující síť poboček a bankomatů, zvyšující se počet klientů i reklamy, které zná snad každý, dokazuje, že taková banka na trhu dosud chyběla.

Klienty láká propracované internetové bankovnictví i kvalitní aplikace My Air. Výhodou je také jednoduchost a srozumitelnost. Sazebník poplatků se vejde na jednu stránku.

Internetové bankovnictví

Velkým plus Air Bank je propracované internetové bankovnictví, které patří ke špičce na trhu. Je moderní, intuitivní a přehledné. Banka se ve velké míře inspiruje požadavky a návrhy klientů a své internetové bankovnictví co nejvíce přizpůsobuje právě jim.

Chytré inkaso

Bez vašeho svolení se na účtu nic dít nebude a platí to i v případě inkasa. Žádnou platbu nikdo z vašeho účtu nestáhne, pokud nepotvrdíte svůj souhlas s transakcí.

Přehledy a štítky

Internetové bankovnictví od Air Bank vám pomůže i s přehledem výdajů a příjmů. Vše usnadní přehledy a štítky. Přiřaďte si štítky k jednotlivým kategoriím (děti, jídlo, auto, oblečení apod.). Jednotlivé kategorie můžete sledovat a zjistit, kde utrácíte příliš.

Úvodní stránka – internetové bankovnictví Air Bank

Otevřít galerii
Galerie obsahuje 4 obrázky

Jednorázová platba – internetové bankovnictví Air Bank

Nastavení platební karty – internetové bankovnictví Air Bank

Nastavení účtu – internetové bankovnictví Air Bank

Zobrazit oficiální video internetového bankovnictví

Mobilní aplikace

Moderní banka se samozřejmě neobejde bez moderní mobilní aplikace. O kvalitách mobilní aplikace Air Bank hovoří skvělé hodnocení 4,8 v Google Play. Pro mobilní telefony od Applu je aplikace k dispozici v App Store.

Jaké funkce nabízí?

 • Přihlášení otiskem prstu nebo obličejem
 • Rychlé platby a QR platby
 • Potvrzování karetních transakcí
 • Chytrý přehled
 • Odměny za placení
 • Oznámení o zůstatku
 • A další…

Hodnocení uživatelů v Google Play

Pořídili jsme snímek uživatelského hodnocení na Google Play, kde mohou hodnotit klienti, kteří si aplikaci nainstalovali na zařízení s operačním systémem Android.

Snímek jsme pořídili 3. března 2024.

Air Bank aplikace My Air v Google Play

Hodnocení uživatelů v App Store

Připravili jsme také snímek uživatelského hodnocení na App Store, kde hodnotí uživatelé iPhonů a iPadů.

Snímek jsme pořídili 3. března 2024.

Air Bank aplikace My Air v App Store

Jiné varianty spoření u Air Bank

Kromě klasického spořicího účtu Air Bank nabízí ještě doplňkové penzijní spoření. Pojďme si stručně představit, jak toto spoření funguje.

Doplňkové penzijní spoření

S doplňkovým penzijním spořením si můžete spořit na stáří. Založit si jej lze jednoduše v internetovém bankovnictví Air Bank. Spoření bude rozloženo do penzijních fondů dle očekávaného výnosu a postoje k riziku.

Ročně navíc můžete od státu získat příspěvek až 2 760 Kč a ještě až 3 600 Kč ušetřit na daních.

Speciální akce

Od ledna 2024 běží akční nabídka, v rámci které lze získat úrok až 5 %.

Podrobné informace naleznete v podmínkách akce.

Pokud vás zajímají akce u jiných bank, sledujte naši sekci bonusy za založení účtu.

Jak účet založit?

Spořicí účet Air Bank si můžete založit hned čtyřmi způsoby: v internetovém bankovnictví, v online formuláři, z mobilu nebo na pobočce.

Jak postupovat při založení spořicího účtu online?

Pro založení na dálku prostřednictvím webových stránek Air Bank potřebujete dva doklady totožnosti a aktivační platbu z jiného českého účtu, který máte založený na své jméno. Vše snadno vyřídíte i přes mobilní aplikaci My Air.

 • Věk 18 let
 • Občanský průkaz
 • Druhý doklad totožnosti
 • Účet u vaší původní banky

Pokud už jste klientem Air Bank, založení můžete provést rovnou v internetovém bankovnictví. No a pokud je pro vás příjemnější zajít na pobočku, i tam to s vámi rádi zařídí.

Internetové bankovnictví Air Bank

Spořicí účet pouze k běžnému

Pokud chcete, aby se vám peníze na spořicím účtu úročily, tak si běžný účet u Air Bank zřídit musíte. Navíc je potřeba každý měsíc alespoň 5× zaplatit platební kartou. Pokud vám nevadí, že vaše vklady úročeny nebudou, pak si běžný účet spolu se spořicím zakládat nemusíte.

Často kladené otázky (FAQ)

Co k založení účtu potřebuji?

K založení na pobočce stačí občanský průkaz. Pro založení online je třeba navíc druhý doklad totožnosti a účet u jiné banky v ČR. K plnohodnotnému využívání účtu potřebujete také telefonní číslo.

Jaké podmínky musím splňovat?

Pro získání úrokové sazby musíte mít běžný účet u Air Bank a provést každý měsíc alespoň 5 plateb kartou. Nic dalšího netřeba.

Jak často se připisují úroky?

Ačkoliv jsou úroky počítány sazbou p. a. (za rok), jsou vám připisovány v úměrném podílu každý měsíc.

Musím vkládat peníze pravidelně?

Peníze není potřeba vkládat pravidelně. Můžete také vložit vždy jinou částku. Pokud si jeden měsíc odložíte 3 000 Kč a další 2 000 Kč až za dva měsíce, je zcela na vás.

Můžu ze spořicího účtu zadat trvalý příkaz?

Máte-li našetřené peníze a chcete je pravidelně posílat například na studia dětem, lze nastavit trvalý příkaz přímo ze spořicího účtu Air Bank. Finance se tak nebudou míchat s těmi na běžném účtu.

Jsou peníze na spořicím účtu pojištěny?

Všechny vaše vklady jsou pojištěny ze zákona do výše 100 000 €, tj. asi 2 500 000 Kč. Pojištění vkladů fyzických osob nařizuje Zákon o bankách ČR.

Je omezená výše vkladu?

Na spořicí účet Air Bank můžete vkládat neomezené množství financí. Pozor však na to, že nejvyšším úrokem se úročí pouze částky do 250 000 Kč

Můžu mít více spořicích účtů?

Můžete mít až tři spořicí účty, ale každý musí být v jiné měně. Na výběr máte korunový, eurový a účet v amerických dolarech. Nelze si tedy založit dva spořicí účty ve stejné měně.

Srovnání spořicích účtů 2024
80 100 0
Srovnání spořicích účtů 2024