Spořicí účet Air Bank – bez běžného účtu úročí 0 %

,

Správný spořící účet má být jednoduchý, transparentní, a především by měl umět spořit. Jak je na tom ten od Air Bank? Zaujme úrokovou sazbou nebo v tomto ohledu nemá co nabídnout? Oceníte jeho kvality nebo pro vás není ten pravý?

Spořicí účet Air Bank

U mladých bank včetně Air Bank je samozřejmostí kompletní založení účtu online. Svým klientům poskytuje možnost spoření do obálek a při aktivním využívání běžného účtu i bonusovou úrokovou sazbu. V opačném případě ale počítejte s nulou. Založení i vedení máte zdarma a převedení peněz z jednoho účtu na druhý trvá jen pár vteřin.

Budete aktivním klientem?

Za aktivního klienta je považován ten, který zaplatí alespoň 5× v měsíci platební kartou. Platební kartou přidruženou k běžnému účtu.

Pokud podmínku splníte, čeká na vás úroková sazba 1,3 %. A to až do zůstatku 250 tisíc korun. Vyšší zůstatky zúročí Air Bank sazbou 0,4 %.

Připisování úroků

Úrok je vypočítáván na základě denních zůstatků. Připsání na účet probíhá vždy na konci měsíce.

Základní parametry spořicího účtu

 • Vedení spořicího účtu: zdarma
 • Příchozí a odchozí platby: zdarma
 • Úroková sazba do 250 000 Kč: 1,3 % nutnost alespoň 5x měsíčně zaplatit kartou?
 • Úroková sazba nad 250 000 Kč: 0,40 % nutnost alespoň 5x měsíčně zaplatit kartou?
 • Výše vkladů: neomezená
 • Založení: online, na pobočce, po telefonu

Založení spořicího účtu Air Bank

Spořicí účet od Air Bank můžete založit hned třemi způsoby. Nejjednodušší a nejpohodlnější je to samozřejmě on-line přes internetový formulář na stránkách banky. Další možností je osobní schůzka na některé z poboček banky a poslední možností je telefonická žádost. K žádosti budete potřebovat pouze platný doklad totožnosti.

Musíte mít běžný účet?

Pokud chcete využít bonusového úročení ve výši 1,3 %, tak si musíte zřídit běžný účet u Air Bank a každý měsíc alespoň 5x zaplatit platební kartou. Pokud vám nevadí, že vaše vklady úročeny nebudou, pak si běžný účet spolu se spořícím zakládat nemusíte.

Výhody a nevýhody spořicího účtu

Spoření od Air Bank nabízí mnohé výhody, ale bohužel i některé nevýhody. Na obojí se podíváme trochu blíže.

Výhody

 • Rychlé a jednoduché založení zdarma
 • Možnost rozdělit své úspory do pojmenovaných obálek
 • Přehledné internetové bankovnictví
 • Převedení peněz během několika minut
 • Bonusová úroková sazba 1,3 % při aktivním využívání běžného účtu
 • Povolené vlastnictví až třech spořicích účtů Jeden v korunách, druhý v eurech a třetí v amerických dolarech?
 • K dispozici účet i v měnách USD a EUR

Nevýhody

 • Při nesplnění podmínek úroková sazba 0 %
 • Vklady nad 250 000 Kč úročeny jen sazbou 0,40 %

Poplatky

Spořicí účet Air Bank získáte zcela zdarma. Pokud ale budete chtít mít na svých vkladech i nějaké úroky, musíte k němu mít i běžný účet a používat ho, tedy alespoň 5x do měsíce zaplatit kartou. Na výběr máte hned dva tarify Velký a Malý, které se odlišují i cenově. Více o běžném účtu Air Bank zjistíte v naší recenzi. Na poplatky se zase můžete podívat do ceníku.

Internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví Air Bank má spoustu zajímavých funkcí, je přehledné a snadno se používá. Peníze převádí prakticky jedním tahem, má QR kódy a šablony. Můžete si pojmenovat účty nebo zkontrolovat účty v jiných bankách. Samozřejmostí je i vysoké zabezpečení vašich financí.

Dnes je doba chytrých telefonů a i Air Bank nabízí možnost nosit si svou banku stále u sebe prostřednictvím aplikace My Air. Ta nabízí spoustu užitečných funkcí a přihlásíte se do ní otiskem prstu nebo FaceID.

Závěr

Spořicí účet od Air Bank má určitě mnoho výhod. Pokud současně využíváte i běžný účet a platíte minimálně 5x měsíčně kartou, budou vaše vklady úročeny 1,3 %, což není špatné. Zajímavé jsou určitě i obálky, do kterých si můžete spořit a pojmenovat si je podle cíle spoření (např. dovolená, Vánoce apod.). Jako velké negativum ale vidíme fakt, že když účet nevyužíváte, nedostanete na úrocích nic.

Komu se na Air Bank něco nezdá, může zvolit některé alternativy. Určitě můžeme doporučit ING Konto, které má velmi dobrou historii. Další zajímavou možností je spořicí účet Equa bank, který úročí sazbou až 1,3 %. Tato sazba je také podmíněná aktivním využíváním běžného účtu, ale stačí jen 3 platby kartou nebo zde mít uloženy investice v hodnotě alespoň 50 000 korun. Důležité ale je, že běžný účet Equa je zdarma a neplatíte ani za výběry z jakéhokoliv bankomatu v ČR.

Více informací o produktu
Spořicí účet Air Bank – bez běžného účtu úročí 0 % 4 5 1

Komentáře (3)

Dr. Janů

Tuhle "rádoby recenzi" psal někdo, komu AB leží pěkně hluboko v žaludku...

Zkreslené + tendenčně sepsané, a navíc - velmi sugestivně podané.

Kdo AB zná z vlastní zkušenosti, to bezpečně pozná.

A ví, jak to doopravdy je...

Tomáš - DuoFinance.cz

Tahle recenze pochází z raných časů našeho webu. Jsem si vědom, že je zastaralá, a už pomalu dáváme dohromady šablonu pro nové – objektivní – recenze všech spořicích účtů. Děkujeme za komentář a cenzury se určitě nebojte. Jenom všechny komentáře ručně schvalujeme – aby tady nebyl spam, reklama, vulgarity. A taky abychom si komentáře přečetli a podle potřeby reagovali. Za zpětnou vazbu jako je ta vaše jsme rádi, protože pak víme, co se musíme zlepšit, abychom se posunuli zas o kousek dál :)

Pedro.55

Airbank slibovala úrok na spořicím účtu bez podmínek napořád. Nyní po podmínila platbou kartou. Je to snad unfair, i když já s tím problém nemám. Ale kdo vám nyní nabídne víc. Nyní Equabank nabízí totéž bez podmínek. Proč ale přecházet. Jen Creditas při vložení 750 tis. nabízí 0,1% víc. Nemá význam banku měnit.

Martin321

TOP3 garance byla slibována "napořád" a přesto ji Air banka zrušila. Tato reklama byla nezávislými institucemi (Rada pro reklamu a Česká bankovní asociace) označena za neetickou. Nespokojený klient se snaží přesvědčit ČNB o tomtéž, tak ale zatím hájí spíše zájmy Air banky a ne jejich zákazníků - http://airbankmuzetejimitradi.blogspot.cz/2017/01/stiznost-na-air-banku-u-cnb.html.

Napište komentář

Více informací o produktu