Spořicí účet Expobank

Veškeré informace o účtu

Redakce DuoFinance.cz

Spořicí účet od Expobank vám nabídne čtyři typy spoření. Banka Expobank tak chce vedle oblíbeného NEO účtu zaujmout také komplexní nabídkou spoření. Klade důraz zejména na nulové poplatky bez skrytých podmínek a snadnou správu online. Pojďme se spoření od Expobank mrknout na zoubek.

O bance

Banka Expobank byla založena roku 1991. Její akcionáři i názvy se v průběhu let měnili jako na běžícím páse. Hlavním akcionářem banky se však roku 2014 stal ruský podnikatel Igor Vladimirovič Kim.

Ještě téhož roku byla banka přejmenována na Expobank CZ. V té době navíc došlo k výrazné redukci poboček, přičemž nakonec zůstala jenom jedna pobočka na pražské Pankráci.

Banka se v posledních letech pustila do inovací. Jednou z nich je přeměna bankovnictví na moderní Expobanking. Dalším krokem vpřed bylo vytvoření FinTech běžného účtu NEO účet, který propojuje tradiční bankovnictví, pojištění, spoření a investice na jednom místě.

Chcete se o bance Expobank dozvědět víc? Mrkněte na naši podrobnou recenzi Expobank.

Charakteristika spořicího účtu Expobank

Spořicí účet Expobank nabízí čtyři varianty spoření se zhodnocením až 1,1 % p. a.: Neo účet, Expo spořicí účet, IQ MAXI vklad a Expo spořicí účet v cizích měnách. Vyberou si tedy nejen klienti toužící po běžném spoření, ale i ti náročnější.

Co je to spořicí účet a jak funguje?

Spořicí účet je jedním z typů bankovních účtů, které jsou poskytovány jako doplňkový produkt k účtu běžnému. Nedostanete k němu kartu, ani si na něm nenastavíte trvalý příkaz (spořicí účet Expobank je výjimkou, ten umožňuje nastavení trvalého příkazu), ale banka vám to vynahradí výhodnějším úrokem, kterým vás motivuje ke svědomitému odkládání peněz.

Důležité informace k účtu

Pojďme se společně podívat na vše důležité, co se spořicího účtu od Expobank týká.

Pásma úročení a úroková sazba

Expo spořicí účet vám nabídne úrokovou sazbu pouhých 0,1 % p.a. a 100% pojištění vkladů, a to až do výše 100 000 EUR. Peníze si můžete kdykoliv vybrat bez skrytých poplatků, sankcí a podmínek.

Příklad úročení na spořicím účtu Expobank:

Na spořicím účtu Expobank se vám libovolná částka úročí sazbou 0,1 % p.a.

Musím pravidelně spořit?

Nemusíte, na spořicí účet Expobank můžete vkládat peníze podle svého uvážení. To ale neznamená, že pravidelné spoření nedoporučujeme. Hezký a zavedený standard je alespoň 10 % z výdělku.

Jaká je výpovědní lhůta?

Uložené finance si můžete kdykoliv zdarma vybrat, což je obvyklou výhodou spořicích účtů. Opakem jsou termínované vklady, kde je stanovená doba vkladu a za předčasný výběr si banky účtují sankční poplatky. V některých případech nelze vklad předčasně vybrat vůbec.

Poplatky na účtu Expobank

Založení a vedení účtu 0 Kč :)
Vklady na účet 0 Kč :)
1 trvalý příkaz měsíčně 0 Kč :)
Tuzemské příchozí úhrady 0 Kč :)
1 odchozí platba měsíčně 0 Kč :)
Internetové bankovnictví 0 Kč :)
Zasílání elektronického výpisu 0 Kč :)
Výběr hotovosti na pobočce ČSOB 80 Kč :(

Výhody a nevýhody

Výhody

 • Účet bez skrytých poplatků a sankcí
 • Bez nutnosti sjednání dalších produktů
 • Možnost peníze kdykoliv vybrat
 • Možnost vybrat si ze 4 spořicích produktů
 • Snadné založení a správa online

Nevýhody

 • Nízká úroková sazba
 • Pouze 1 odchozí platba měsíčně zdarma

Kde můžu spravovat své peníze?

Své finance budete obsluhovat v klasickém internetovém bankovnictví Expobanking, stejně jako ostatní produkty u této banky.

Internetové bankovnictví Expobank

Expobanking je moderní a intuitivní bankovnictví, které umožňuje spravovat vaše finance z pohodlí domova. Prostřednictvím bankovnictví si můžete nastavovat limity, PIN kód na platebních kartách, zakládat nové produkty a získat přehled o investicích. Expobanking lze ovládat z počítače i mobilního telefonu.

Internetové bankovnictví je k dispozici i v případě spoření. Pro založení termínovaných vkladů je nutné si nejprve založit běžný NEO účet a poté v internetovém bankovnictví založit termínovaný vklad.

Co vše Expobanking umí?

Na hlavní stránce získáte kompletní přehled o vašich účtech a najdete zde i historii posledních osmi transakcí. Na horní liště v jednotlivých záložkách jsou poté k dispozici ostatní služby: platby, účty a vklady, investice, úvěry a karty. Bankovnictví slouží fyzickým osobám, podnikatelům a firmám.

 • Veškeré informace na jednom místě
 • Snadné ovládání a moderní design
 • Přehled účtů a transakční historie
 • Jednoduché zadávání transakcí
 • Správa karet, investic i úvěrů
 • Zřizování produktů online

Jak vypadá internetové bankovnictví Expobank?

Internetove-bankovnictvi-expobank

Mobilní bankovnictví Expobanking

Mobilní aplikace neslouží jako bankovnictví, ale jedná se pouze o tzv. autorizační aplikaci Expobank. To se klientům moc nezamlouvá a dožadují se klasické mobilní aplikace, ze které by měli pohodlný přístup ke svým financím. Banka zatím ale k žádné změně nepřistoupila.

Hodnocení uživatelů v Google Play

Aplikace Expobank Google Play

Hodnocení uživatelů v App Store

aplikace Expobank App Store

Jiné varianty spoření u Expobank

Banka Expobank nabízí 4 varianty spoření. Klasický Expo spořicí účet jsme vám již představili, nyní přichází na řadu NEO účet, IQ MAXI vklad a spořicí účet v cizí měně.

NEO účet

NEO účet je běžný účet Expobank, který umožňuje spoření. Úroková sazba činí 2,01 % p.a. a úročí se jakákoliv částka bez omezení. NEO účet je zdarma a umožňuje také výběry z bankomatů zdarma v ČR i v zahraničí. Kromě spoření nabízí také investování do zlata, dluhopisů či akcií.

IQ MAXI vlad

IQ MAXI VKLAD je termínovaný vklad s garantovaným zhodnocením až 1,1 % p. a. Jeho výhodou je, že předem víte, kolik vám termínovaný vklad vynese a kdy budete mít peníze k dispozici. Dobu trvání vkladu si navíc volíte sami (6 měsíců nebo 1, 2, 3, 4 a 5 let). Sazbu 1,1 % získáte, když si založíte NEO účet a v Expobankingu následně termínovaný vklad.

Spořicí účet v cizích měnách

Expo spořicí účet lze vést v měnách EUR, USD nebo RUB. Vklady jsou pojištěny a lze je ovládat prostřednictvím internetového bankovnictví. Zřízení i vedení účtu je zdarma, stejně tak vklady hotovosti, jedna příchozí zahraniční platba v měsíci a jedna odchozí zahraniční platba za kalendářní čtvrtletí. Peníze máte kdykoliv k dispozici.

Speciální akce

U spořicího účtu Expobank aktuálně banka nenabízí žádnou speciální akci.

Speciální akce jiných bank uveřejňujeme v sekci bonusy za založení účtu.

Reklamní video

Jak účet založit?

Expo spořicí účet si můžete založit jak online, tak na pobočce.

Podmínky zřízení účtu

 • Dva doklady totožnosti
 • Výpis z bankovního účtu
 • Ověřovací platba ve výši 1 Kč

Jak postupovat při založení spořicího účtu?

Přesný postup naleznete na stránkách banky Expobank. K založení účtu potřebujete pouze dva doklady totožnosti a 7 minut času. Vyplníte jednoduchou online žádost, kde zadáte své údaje a nahrajete doklady.

Poté vyberete, jaký účet chcete u Expobank založit. Následně stačí zaslat ověřovací platbu ve výši 1 Kč, která se vám samozřejmě objeví na vašem novém účtu.

Spořicí účet pouze k běžnému

Pro založení spořicího účtu není podmínkou vedení běžného účtu u Expobank. Naopak u IQ MAXI vkladu je založení běžného NEO účtu potřeba, už kvůli lepší úrokové sazbě.

Založit spořicí účet

Často kladené otázky (FAQ)

K čemu mohu naspořené peníze využít?

Cíl spoření nemusíte bance nijak dokládat a spořit můžete na cokoliv.

Jsou mé peníze u Expobank v bezpečí?

Ano, vaše vklady jsou 100% pojištěny, a to až do výše 100 000 EUR.

Můžu si našetřené peníze kdykoliv vybrat?

Určitě, vklady nejsou nijak limitovány a můžete si je zcela kdykoliv bez poplatků vybrat.

Kdy se mi připisují úroky na účet?

Úroky se na spořicí účet připisují měsíčně.

Jaká je minimální částka, kterou mohu spořit?

Spořicí účet Expobank nemá stanovenou žádnou minimální částku. Na svůj účet můžete klidně vložit 100 Kč, a i tato částka se vám bude úročit.

Komu účet doporučuji?

Spořicí účet od Expobank doporučuji všem, kdo si chtějí ukládat své úspory a ochránit je před inflací. Za výhodu určitě považuji možnost vybrat si ze čtyř variant spoření. Nevýhodou je velmi nízké úročení u základního spořicího účtu.

Pokud byste rádi vyšší zhodnocení, potom jsou pro vás vhodné termínované vklady IQ MAXI VKLAD. Skvělá je také možnost si peníze kdykoliv vybrat, v případě nouze tedy nemusíte čekat až bude spoření ukončeno.

Pokud však chcete své finance zhodnotit lépe a více, vyzkoušejte například investice. Mrkněte na NEO účet od Expobank, který možnost investování nabízí.

Srovnání spořicích účtů
70 100 0
Srovnání spořicích účtů