NEY spořitelní družstvo – kde se vzalo a co nabízí

,

Až do nedávna sedělo NEY spořitelní družstvo v pomyslném koutě českého trhu. Ale vše nasvědčuje tomu, že o tomto družstvu ještě uslyšíme. Stane se z něj brzy i banka?

Stručná historie

Historie družstva NEY sahá až do minulého století. Světlo světa spatřilo v prosinci roku 1999 pod původním názvem "Spořitelní a úvěrní družstvo Royal Savings and Loans".

Až do října 2011 se nic zajímavého nedělo, když najednou došlo k přejmenování družstva na ANO. Od té doby pomaličku roste.

Začátkem roku 2017 je ANO vidět čím dál víc. Sází především na internetovou propagaci. Klienti se snadno zorientují na moderních webových stránkách. Reklamu můžeme vidět v internetových vyhledávačích i na předních českých webech o financích.

Další změnu jména společnost provedla 23. října a to na NEY spořitelní družstvo. Tato změna nemá žádný vliv na vlastnickou strukturu, podmínky členství nebo nabízené produkty, jak uvedl předseda představenstva záložny Petr Illetško. Spořitelní družstvo zkrátka jen nechělo být spojováno s politikou.

Co znamená spořitelní družstvo

Spořitelní družstvo znamená totéž, co družstevní záložna. Tyto ústavy v Česku známe spíše pod názvem kampelička.

Kampeličky sdružují vklady členů (běžné účty, spořící účty, termínované vklady) a následně si mohou vklady vypůjčit další členové. Princip fungování je tedy stejný jako u bank. Na hospodaření kampeliček dohlíží Česká národní banka a vklady jsou pojištěny do 100 tisíc euro.

Členství v družstvu

Podmínkou pro založení jakéhokoliv produktu v kampeličce je členství. Každý nový člen musí ze zákona složit počáteční členský vklad. U NEY činí tento vklad 1000 Kč.

Nabídka produktů pro občany

Termínový vklad

Právě na tuto kartu NEY sází. Termínovaný vklad nabízí zhodnocení až 2,8 % ročně. Na tuto úrokovou sazbu však mohou pomýšlet pouze vklady s délkou 10 let.

Jak víme, předčasně ukončený termínovaný vklad většinou znamená velkou skvrnu na případném zisku.

Úvěry

NEY nabízí úvěry jak pro běžné občany, tak pro podnikatele a firmy.

Čeká NEY zářná budoucnost?

Jak daleko to NEY dotáhne, to záleží jen na něm. Pokud bude schopno následovat trendy a zároveň přicházet s inovacemi, rozhodně o něm ještě uslyšíme. Určitě by se rádo "vyvinulo" v banku. Stejně jako v lednu 2017 banka Creditas.

NEY spořitelní družstvo – kde se vzalo a co nabízí 3.2 5 1

Komentáře (0)

Zatím žádné komentáře. Změňme to!

Napište komentář