Aktuality ze světa financí, jednou týdně

Úroky na spořících účtech konečně rostou

20. prosince 2018

(20. prosince 2018) Po několika letech, kdy se úroky na spořících účtech takřka nehýbaly a když, tak spíše opačným směrem, než bychom chtěli, se zdá, že přichází obrat k lepšímu. Zatím to sice není žádný obrovský posun, ale jistá vzestupná tendence se vypozorovat dá. A optimistická jsou i očekávání. Česká národní banka jen za poslední rok zvedla už čtyřikrát základní úrokovou sazbu, která ovlivňuje ceny úvěrů a také úrokové sazby na spořících produktech a dá se předpokládat, že s tím bude pokračovat i v příštím roce.

Kartou nyní zaplatíte na úřadech i na poště

12. prosince 2018

(12. prosince 2018) Platby kartou dnes čím dál víc nahrazují hotovost. Je to pohodlné, rychlé a v mnoha ohledech i bezpečnější. Po novele daňového řádu v červenci loňského roku se tato možnost dostala i do státní správy. Po letech čekání také nyní konečně zaplatíte kartou i u poštovních doručovatelů a pobočky České pošty akceptují platby platebními kartami ČSOB.

Komerční banka rozšířila možnost placení chytrými hodinkami o Garmin a Fitbit

30. listopadu 2018

(30. listopadu 2018) Platby chytrými hodinkami nebo náramkem jsou pohodlné a rychlé. V Česku začínají získávat na oblibě a banky na to reagují rozšiřováním svých služeb. Pozadu nemohla zůstat ani Komerční banka, která začala svým klientům nabízet možnost bezkontaktních plateb u obchodníků chytrými hodinkami od značek Garmin (Garmin Pay) a Fitbit (Fitbit Pay). Přitom už od prosince minulého roku mohou klienti využívat Google Pay a od začátku roku 2016 umožňuje Komerční banka ovládat svůj účet prostřednictvím chytrých hodinek Apple Watch.